Atidarytas eismas rekonstruotame F. Martišiaus ir Vytauto gatvių ruože

0
2416

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos baigė rekonstruojamo valstybinės reikšmės magistralinio kelio A 16 Vilnius–Prienai–Marijampolė ruožo nuo 96,13 iki 97,42 km, kuris sutampa su F. Martišiaus ir Vytauto g., pagrindinius darbus. Darbai prasidėjo gegužės 10 d. ir pagal sutartį turi baigtis kitų metų balandžio mėn., tačiau, atsižvelgdami į sudėtingas eismo sąlygas ir Prienų r. savivaldybės vadovų prašymus, rangovai pažadėjo eismą abiem gatvėmis atidaryti iki švenčių. Pažadas buvo ištesėtas – jau gruodžio 14 d. atidarytas eismas ir F. Martišiaus g.

Kaip sakė su rangovais bendravęs Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas, ne visi darbai dar užbaigti, likęs nedidelis ruožas F. Martišiaus g. pabaigoje, taip pat yra gyventojų nusiskundimų, į kuriuos turi būti atsižvelgta, gali išryškėti ir tam tikrų defektų – jie bus ištaisyti pavasarį, kai tęsti darbus leis gamtos sąlygos. Turintys pastabų ar nusiskundimų gyventojai gali kreiptis į Prienų r. savivaldybės administracijos Statybos ir ekonominės plėtros skyrių (el. p. juozas.siugzdinis@prienai.lt, tel. (8 319) 61124).

Projekto metu buvo įrengti lietaus nuotekų, apšvietimo tinklai, rekonstruotos elektros linijos, įrengtas pėsčiųjų perėjų apšvietimas, Vytauto, F. Martišiaus ir Nemuno gatvių sankryžoje visiškai atnaujintas šviesoforų postas, sankryžose su šalutinėmis gatvėmis (prieš ir po sankryžos) įrengtos iškilios saugumo salelės. Visose saugumo salelėse įrengti atšvaitai. Dešinėje kelio (gatvės) pusėje įrengtas bendras 2 m pločio pėsčiųjų ir dviračių takas iki Prienų miesto ribos (iki nuovažos), kairėje pusėje – pėsčiųjų takas (šaligatvis).

Žmonėms su regos sutrikimais pėsčiųjų takai pažymėti įspėjamaisiais paviršiais iš apvalių kauburėlių, skirtais įspėti apie priekyje esančius aukščio pasikeitimus, taip pat įspėjamaisiais paviršiais iš lygiagrečių juostelių, skirtų įspėti apie judėjimo krypties pasikeitimą. Visi įspėjamieji paviršiai yra geltonos spalvos.

„Šiandien pagrindinė miesto sankryža tikrai yra šiuolaikiška, gražios gatvės. Labai tikiuosi, kad, įdiegus modernias eismo sąlygas gerinančias ir eismo saugumą didinančias priemones, eismas Prienų mieste taps saugesnis, patogesnis vairuotojams ir pėstiesiems. Į pabaigą eina ir autobusų stoties statybos darbai. Turėsime naują šiuolaikišką stotį, kurioje keleiviams bus jauku ir šilta laukti autobuso. Ačiū visiems už pakantumą, supratimą. Sutikite, norint gyventi gražiai, tvarkingai, reikia truputį pakentėti. Visi vykstantys pokyčiai, projektai daromi dėl miesto ir jo gyventojų“, – sako Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas.

Prienų r. savivaldybės informacija

Komentarai

komentarai