ARATC parūpino specialius maišus užkrėstoms atliekoms

0
264

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras (ARATC) nupirko ir visoms regiono savivaldybėms išdalijo specialius maišus, skirtus COVID-19 užsikrėtusių ir saviizoliacijoje esančių žmonių komunalinėms atliekoms surinkti. Šios atliekos turi būti dedamos į du maišus ir tvarkomos atskirai nuo kitų atliekų.

Į specialius maišus surinktos atliekos, atvežtos į rūšiavimo liniją, nebus rūšiuojamos, čia dirbantys žmonės maišų nelies rankomis – jie mechanizmu bus nukeliami, atskirai kaupiami ir išvežami deginti.

Dėl jų išdavimo į savo seniūnijas turi kreiptis virusu COVID-19 užsikrėtę ir namuose besigydantys bei saviizoliacijoje esantys asmenys. Maišai jiems bus perduoti per asmenis, kurie prižiūri bei padeda sergantiems ar saviizoliacijoje esantiems žmonėms.

Į šiuos specialius patvarius maišus turi būti metamos pas virusu užsikrėtusius ar saviizoliacijoje esančius žmones susidarančios mišrios komunalinės atliekos: nosinės, apsauginės kaukės, vienkartinės pirštinės ir kitos asmens higienos priemonės.

Popierines servetėles, popierinius vienkartinius rankšluosčius reikia mesti kartu su išrūšiuotomis maisto atliekomis, kurios nepatenka į mišrių atliekų srautą – jos iš karto kraunamos į boksus ir sterilizuojamos aukštoje temperatūroje.

Šiuos maišus į konteinerius turi išmesti sergantiems ar saviizoliacijoje esantiems žmonėms padedantys asmenys, mūvėdami vienkartines pirštines.

ARATC primena, kad karantino metu neveikia rūšiavimo centruose esantys daiktų mainų punktai, čia nepriimamos naudotos padangos, automobilių plastikai bei kitos apmokestinamos atliekos, kurias priduodant reikia pildyti dokumentus.

ARATC informacija

 

Komentarai

komentarai