Aktuali informacija žemdirbiams

0
707

Norime informuoti, kad šiuo metu derinamas Žemės ūkio ministro įsakymas, kuriuo bus patikslintas kompensacijų už 2018 m. paraiškų pateikimo terminas ir jas bus galima pildyti iki 2019 m. liepos 2 d.

Šiuo metu savivaldybės jau yra gavusios pareiškėjų sąrašus, pagal kuriuos gali būti kviečiami pareiškėjai pildyti paraiškas. Atkreiptinas dėmesys, kad savivaldybes artimiausiomis dienomis gali pasiekti papildyti sąrašai (papildant nežymiu pareiškėjų skaičiumi jau esamus sąrašus), kadangi buvo patikslinti skaičiavimai sistemoje.

Norime pažymėti, kad kompensacijoms augalininkystėje skaičiuoti yra remiamasi ES teisės aktų nuostatomis dėl valstybės pagalbos teikimo, kuriomis nustatoma, kad parama skirta žemdirbiams, kurių 2018 metais dėl sausros patirti augalininkystės produkcijos nuostoliai sudarė ne mažiau kaip 30 proc. pareiškėjo bendros vidutinės metinės 2015–2017 m. produkcijos vertės (tikrinant sąlygą vertinami tik taisyklėse nurodytų rūšių augalai). Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad skaičiavimuose naudojami oficialūs Statistikos departamento skelbiami derlingumo duomenys, kurie tarp atskirų savivaldybių gali skirtis.

Tuo tarpu kompensacijoms gyvulininkystėje skaičiuoti yra remiamasi ES teisės aktų nuostatomis dėl de minimis pagalbos teikimo ir reikalavimas dėl patirto nuostolio masto įvertinimo nėra taikomas. Todėl mokama vienkartinė išmoka gyvulininkystės (galvijai, arkliai, kiaulės, avys, ožkos) ir paukštininkystės veikla užsiimantiems subjektams, laikantiems 1 ir daugiau sutartinių gyvulių.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Komentarai

komentarai