„100 iškiliausių Prienų krašto asmenybių“ – Jurgis Montvila

0
774

„Gyvenime reikia kurti grožį patiems ir grožėtis tuo, kas sukurta kitų žmonių ir, žinoma, neprilygstamos kūrėjos gamtos“, – Jurgis Montvila.

Jurgis Montvila (gim. 1951 11 19), gimė ir augo Prienų rajone, Kunigiškių kaime. Augo meniškoje aplinkoje. Liaudies menas jam buvo artimas ir suprantamas nuo pat vaikystės. Mama – audėja tautodailininkė. Vyresnės sesės taip pat yra tautodailininkės. Pats mėgsta drožinėti.

Iš viso savo gyvenimo tik 10 metų praleido kitur. Tai buvo mokslo, paskyrimų ir tarnavimo kariuomenėje metai. 1975 m. grįžo į Prienus. Dirbo sportinės aviacijos gamykloje inžinieriumi – konstruktoriumi, vėliau – Prienų rajono automėgėjų draugijos pirmininku. Buvo aktyvus Sąjūdžio dalyvis. Prasidėjus demokratiniams rinkimams – Sąjūdžio rinkimų koordinatorius.

Nuo ankstyvos jaunystės rašo eiles. Savo eilėraščius viešai skaityti pradėjo paskatintas sesers. Yra laimėjęs Prienų krašto himno teksto sukūrimo konkursą. Eiliuotai yra parašęs prisiminimus apie sausio 13-sios naktį prie parlamento. Šiuo metu yra kūrėjų klubo „Gabija“ narys.

Yra didelis kelionių entuziastas. Apkeliavęs nemažai buvusios Sovietų sąjungos. Suorganizavęs ir vedęs ne vieną šeimos autoturistinį žygį po Lietuvą. Dabar, pagal galimybes, keliauja ir po Lietuvą, ir po kitas Europos šalis. Keliauja įvairiais būdais: ir automobiliu, ir dviračiu, ir pėsčiomis.

Dėkojame visiems dalyvaujantiems Prienų krašto muziejus skelbiamoje akcijoje „100 iškiliausių Prienų krašto asmenybių“ . Sulaukėme daug pasiūlymų. Jūsų siūlytas asmenybes įtraukėme į šimto iškiliausiųjų sąrašą. Jas skelbsime spaudoje, muziejus socialinio tinklo Facebook paskyroje. Primename, kad pasiūlymams laikas baigėsi. Balsavimas vyks iki birželio 1 dienos.

Laukiame Jūsų balsų el. paštu: prienumuziejus@gmail.com, paštu: F. Martišiaus g. 13, Prienai, arba atvykite į Prienų krašto muziejų.

Prienų krašto muziejaus informacija

Komentarai

komentarai