„100 iškiliausių Prienų krašto asmenybių“ – Antanas Valaitis

0
882

Antanas Valaitis (1890 – 1946) – Lietuvos pedagogas, kultūros istorikas, rašytojas, vertėjas.

Gimė Pavaitupių kaime, Griškabūdžio valsčiuje. 1911 m. baigė Veiverių mokytojų seminariją, mokytojavo. Gyveno Prancūzijoje, studijavo literatūrą ir psichologiją Monpeljė universitete. Sugrįžo į Lietuvą, nuo 1926 m. gyveno Vilniuje. Bendradarbiavo leidiniuose „Viltis“, „Lietuvos aidas“, „Nepriklausomoji Lietuva“, „Vilniaus žodis“ ir kt. Parašė scenos vaizdelių, išvertė į lietuvių kalbą užsienio rašytojų kūrinių. Buvo įsteigęs knygyną, kuris buvo „Spaudos fondo“ skyrius ir leido lietuvišką spaudą. Dėl to persekiotas Sovietinės valdžios, represuotas, mirė lageryje Kazachijoje.

Dėkojame visiems dalyvaujantiems Prienų krašto muziejus skelbiamoje akcijoje „100 iškiliausių Prienų krašto asmenybių“. Sulaukėme daug pasiūlymų. Jūsų siūlytas asmenybes įtraukėme į šimto iškiliausiųjų sąrašą. Jas skelbsime spaudoje, muziejus socialinio tinklo Facebook paskyroje. Primename, kad pasiūlymams laikas baigėsi. Balsavimas vyks iki birželio 1 dienos.

Laukiame Jūsų balsų el. paštu: prienumuziejus@gmail.com, paštu: F. Martišiaus g. 13, Prienai, arba atvykite į Prienų krašto muziejų.

Prienų krašto muziejaus informacija

Komentarai

komentarai